ConducereA Camerei Notariale

Organul executiv al Camerei Notariale este Consiliul Camerei Notariale, constituit din 7 notari, aleşi pe un termen de 4 ani. Preşedintele Camerei Notariale este de drept şi preşedintele Consiliului Camerei Notariale.

Preşedintele Camerei Notariale se alege pe un termen de 2 ani și nu poate deţine mai mult de două mandate consecutiv.

Activitatea organizatorică, administrativă, economică şi financiară a Camerei Notariale se asigură de către secretarul ei general. Secretarul general al Camerei Notariale este angajat de către Consiliul Camerei, pe bază de concurs, pe un termen de 5 ani.

Membru al Consiliului

Elena Mocanu

25 februarie 2017 – 25 februarie 2021

Membru al Consiliului

Tatiana Ungureanu

25 februarie 2017 – 25 februarie 2021

Membru al Consiliului

Maria Mardari

25 februarie 2017 – 25 februarie 2021

Membru al Consiliului

Andrei Bazaochi

18 februarie 2017 – 18 februarie 2021

Membru al Consiliului

Alexandra Vidrașcu

14 august 2017 – 14 august 2021

Membru al Consiliului

Diana Zgardan

25 februarie 2017 – 25 februarie 2021

Președintele Camerei

Aurelia Lazu

15 noiembrie 2018 – 15 noiembrie 2020

Secretarul General

Angela Maxim

04 martie 2019 – 04 martie 2024